İçeriğe geçmek için "Enter"a basın
Bedlam

Rüya Sendromu

Son güncelleme tarihi 27 Şubat 2021

Bilirsiniz bazı rüyalarda yapmak istediğinizi, normal hayatta gücünüz yetebilecek olmasına rağmen, yapamayabiliyorsunuz. (Bu sendromun tam ve gerçek adının ne olduğunu bilmiyorum. Şuanda da araştırmayacağım, dileyen bakabilir.) Buna örnek vermemiz gerekirse; örneğin evinize giren bir hırsızı engelleyecekken bir anda atacağınız yumruğun adamın çenesine 3 cm kala durması ve tüm gücünüzü kullansanız dahi o yumruğu atamıyor oluşunuz…

Bazen hayatta öyle bir noktaya gelirsiniz ki, karşınızdan, tam gereken hızda ve istenilen konuma gelen topa -“gelişine” deriz biz- vuracakken ayağınız ile top arasında o rüyalarda olduğu gibi 3 cm kalır ve kendinizi yırtsanız da o hoş gelen topa istediğiniz vuruşu yapamazsınız. İşin kötüsü o top da siz de orada kalırsınız. Aklınızda o an yankılanan tek düşünce bu topa vurabilseniz çok güzel bir gol olabileceği ya da belki de harika bir pozisyon için asist (ben pek spordan anlamıyorum zaten.) Ama dediğim gibi ne topa vurabildiniz, ne gol oldu, ne de siz topun başından ayrılabildiniz.

Bazen hayat da böyledir. Fırsat oradadır, ne yapacağınızı bilirsiniz, nasıl yapacağınızı bilirsiniz, potansiyeliniz de vardır ama sadece yapamazsınız. Bu durumda nefes almak bile anlamsızlaşabilir, konunun ciddiyetine bağlı olarak. İşin kötü yanı nefesiniz kesildiğinde uyanmıyorsunuz.

0 Paylaşımlar

Yorumlar kapatıldı.